Władze Krakowa

Głównym spośród największych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Nasze gminy nie są przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki pojawił się przez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych szosach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian jak również poprawi całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród okolicznych miast, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi trzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami i naprawy istniejących połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości. Kraków centrum konferencyjne
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie następne drogi, ale również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.