restaurants main market square krakow

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych wariantów, które daje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Polakom włoska kuchnia, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie posiłki

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. Krakow Restaurant Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film