jak ćwiczyć mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda dama, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla kobieta

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli pozostaną one poprawnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, z reguły wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z niekiedy wolno także trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, żeby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż warto ćwiczyć dalej, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach i sklepach wolno aktualnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą korzystne efekty. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Kobiety, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik w czasie porodu drogami natury i o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością wyklucza się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.