alkoholizm leczenie 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakże nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod leczenia, które wspomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, aby powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

odwyk alkoholowy Kraków

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez zespół speców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, należy asystować w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed zaczęciem kuracji figura musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić alkohol. Niekiedy jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny czy też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga także zapoczątkować dyskusję na temat osiągalnych opcji kuracji oraz pomocy.

Nie ma odpowiedniego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo dodatkowych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.